تبلیغات
پل صراط

پل صراط
نماز جماعت پیروان من ، تجسم و نمایشی از صفوف فرشتگان است. پیامبر اکرم (ص) 
نویسنده سایت گیزمیز
تحلیل آمار سایت و وبلاگ
چن سالته؟
چقد به ارزش های دینی اعنقاد داری ؟صفحات جانبی

یکی از مسایل بسیار مهم که شیطان را به فریاد و فغان در آورده  و داد و واویلای او را بلند کرده و او را از انسان دور می سازد ، سجده کردن است. به همین علت امام صادق (ع) در سخنان خود می فرماید : …

سجده


                                                                             

یکی از مسایل بسیار مهم که شیطان را به فریاد و فغان در آورده  و داد و واویلای او را بلند کرده و او را از انسان دور می سازد ، سجده کردن است. به همین علت امام صادق (ع) در سخنان خود می فرماید : برشما باد که در نمازهای شبانه روز ، رکوع و سجده خود را طولانی کنید ، زیرا هنگامی که یکی از شما به وقت عبادت ، رکوع و سجده خود را طولانی می کند در این هنگام شیطان از پشت سر او فریاد می زند و می گوید :
ای وای بر من ، این شخص اطاعت کرد و من نافرمانی ، این فرد سجده کرد و من سرپیچی (در آن هنگامی که مامور شدم تا بر آدم سجده کنم ، و نکردم).
و طبق روایتی دیگر می فرمایند:
هنگامی که انسان یکی از آیات قرآن را که به وقت تلاوت واجب است سجده به جا آورد، بخواند و فوری سجده کند ، شیطان به گوشی می رود ، می نشیند ، گریه می کند و می گوید: ای وای بر من ، ای وای بر من.

صلح و آشتی

وقتی که میان دو نفر مسلمان و مومن قهر و جدایی به وجود می آید ، شیطان بسیار خوشحال می شود ، اما همین که با هم آشتی می کنند ، بر اندام شیطان لرزه می افتد ، زانوهایش می لرزد و فریاد می زند :
ای وای بر من که به سبب این صلح و آشتی هلاک شدم.

ابلیس فتنه جو است

قهر و جدایی

                                                            

وقتی که ابلیس ملعون در میان دو نفر مومن دشمنی به وجود می آورد ، هیچیک از آن دو نفر را رها نمی کند ، تا یکی از آنها را از راه دین و دیانت منحرف کرده ، بیرون کند ، همین که به این هدفش برسد ، خوشحال و شادمان و با خاطری آسوده ،  برروی زمین دراز می کشد و به پشت می خوابد و می گوید : به مقصود خود رسیدم و کامیاب شدم.
به همین علت امام باقر (ع) می فرماید : خداوند رحمت کند کسی را که میان دو تن از دوستان ما انس والفت برقرار کند ، پس ای گروه مومنین با هم انس و الفت داشته ، مهربان باشید.

صورت شیطان

احسان ونیکی

اسحاق بن عمار می گوید ، امام صادق (ع) به من فرمود :
ای اسحاق تا می توانی به دوستانم نیکی کن ، زیرا هر مومنی نسبت به مومن دیگر احسان ونیکی کند و او را یاری و کمک نماید ، صورت ابلیس را می خراشد و به دلش زخم می زند.
امام صادق (ع) در سفارشات خود به عبدالله بن جُندب فرمود : همانا شیطان را دامهایی است، پس خودتان را از تورها و دامهای او حفظ کنید.
جندب عرض کرد : یابن رسول الله آنها چیستند؟ فرمود : اما دامهایش، جلوگیری از احسان و نیکی به برادران دینی است و اما تورهایش ، عبارت است از خوابیدن و به خواب رفتن تا نمازی خداوند واجب فرموده ، انجام ندهد و قضاء شود.
منبع:
www.projbank.ir                                                                                                                                
[ چهارشنبه 9 اسفند 1391 ] [ 04:18 ب.ظ ] [ محسن ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با سلام خدمت مسلمانان و نمازگزاران عزیز.

نماز چشمه ی جوشان معرفت است، نماز سكوی اعتلا وعروج انسان است، نمازپیام مكتب ستون دین وقله ی بالندگی است، نماز درس خاك طبعی وفروتنی وبریدن از منیت هاست، نماز كلاس درس وكتاب هستی است، نماز نیاز همیشه ی انسان به شكفتن است.

انشاءالله نماز هایتان مورد درگاه حق تعالی قرار گیرد.

« یا علی »
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :